publicita
dobrovolnik.net | Kalendář

Dobrovolníci pro Moravu od Tamjdemu

Komunitní akce
24.09.2021 - 29.09.2021
00:00 - 00:00

MORAVA POTŘEBUJE DOBROVOLNÍKY

Dobrovolníků už je na místě po málu a organizace, které pomoc koordinovaly, už proto z obcí pomalu mizí. Obyvatelé jsou vyčerpaní a každá pomoc jim dodává energii to nevzdat.POJEĎME JE SPOLEČNĚ PODPOŘIT A UDĚLAT KUS PRÁCE!

Máme domluvené ubytování v domě kultury, zajištěné teplé jídlo v místní hospodě a kontakty na místní, kterým jsme pomohli již při první akci. Čím více rukou dáme dohromady, tím více dokážeme pomoci lidem ještě před začátkem zimy.


Možná si říkáš, proč jsme tam nejeli už dávno? S organizacemi na Moravě jsme byli v kontaktu a věděli jsme, že příval dobrovolných rukou byl požehnaný a koordinace trochu obtížná. Proto jsme se rozhodli vyčkat, až dobrovolníků na místě ubyde. Práce je tam totiž pořád spousta, každá ruka se hodí, a tak je teď řada na ty naše!

Jedna akce je úspěšně za námi a protože opravdu pomohla, tak jsme připravili další dvě. Přidej se k nám na:


MORAVU VOL. 3, KTERÁ SE KONÁ 24. 9. 2021 – 29. 9. 2021

Na obou expedicích uvítáme každého, kdo pomůže místním obyvatelům s demolicí zdí, vyvážením suti či uklízením úlomků. Zkrátka pokud ti na naší milované Moravě záleží tak jako nám, tak se neváhej přihlásit!

V případě dotazů se obracej na koordinátorku Elišku: eliska.sapikova@tamjdem.cz,


Školení koordinátorů dobrovolníků v Brně

Komunitní akce
09.11.2021 - 25.11.2021
00:00 - 00:00

Jste koordinátorem dobrovolníků a rádi byste se ve své práci více profesionalizovali? Nebo jste dobrovolníkem a chcete zjistit, jaká Vám z toho plynou práva a povinnosti? Nebo byste se dobrovolníkem chtěli stát, ale nevíte, jak na to? Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje ve spolupráci s Diecézní charitou Brno vás zve na zajímavá školení v Brně! Kurzy jsou zdarma a jsou limitovány počtem 10 účastníků v kurzu.

Školení pro koordinátory dobrovolníků proběhne ve dvou termínech. Jedná se o třídenní kurz, kde se dozvíte více z legislativy týkající se dobrovolnictví, ale také probereme další zajímavá témata jako nehierarchické řízení, tipy na propagaci i fundrising nebo jak na aktivizaci a motivaci dobrovolníků. Přihlaste se do 1.11.2021 a zajistěte si své místo v kurzu.

úterý 9.11.2021 – čtvrtek 11.11.2021 - kurz určený pro organizace bez akreditace Ministerstva vnitra.

úterý 23.11.2021 – čtvrtek 25.11.2021 - kurz určený pro organizace akreditované Ministerstvem vnitra.

Na kurzy se můžete přihlásit pomocí tohoto formuláře.  Detaily k programu najdete na webu RDC JMK.


Školení pro dobrovolníky proběhne ve čtvrtek 21. října 2021. Přijďte se inspirovat možnostmi dobrovolnictví v JmK, nasát možnosti dobrovolnictví, ale také si třeba poslechnout, jak nepřepálit začátek a vyhnout se tak syndromu vyhoření. Přihlásit se můžete pomocí tohoto formuláře a detaily k programu najdete opět na webu RDC JMK.


 Těšíme se na vás! 

Celostátní Vzájemná Výměna Zkušeností v Holešově

Komunitní akce
19.11.2021 - 21.11.2021
08:00 - 20:00
CVVZ neboli Celostátní Vzájemná Výměna Zkušeností se v Holešově koná 19. – 21. listopadu 2021.


Tato celorepubliková akce je určena pro všechny, kteří se věnují práci s dětmi. 

Pro účastníky budou otevřeny jednotlivé programy v podobě workshopů, seminářů, diskuzí nebo třeba exkurzí. Vybrat si může každý. Ovšem stejně jako každá akce i tato potřebuje své pořadatele a tato akce jich potřebuje spoustu.
Proto SVČ - TYMY Holešov, p.o., hledá touto cestou dobrovolníky na tuto akci.
Naučíš se mnoho věcí a získáš zajímavou zkušenost s organizací. Navíc ti můžeme slíbit super kolektiv organizátorů, nezapomenutelné zážitky a neopakovatelnou atmosféru, kterou všichni děláme srdcem.
Profil dobrovolníka:
• na pohlaví nezáleží,
• věk minimálně 15 let,
• přátelský,
• nápomocný,
• komunikativní,
• ochotný učit se novým věcem.
Kdo z Vás by tedy chtěl pomoci, nechť se ozve na e-mailovou adresu: vsetuly@centrum.cz